Prantslased Eesti ärimaailmas

 • Saint-Gobain Glass Estonia – läbipaistev ja turvaline autoklaas

  Kas teadsite, et Elvas asuv Saint-Gobain Glass Estonia tegutseb Eesti s juba alates 1991. aastast ning on suurim Prantsuse investor Eestis. Nimelt just Eesti sai Saint- Gobaini kontserni investeeeringute sillapeaks Ida – Euroopa suunal. Prantsuse tööstushiid Saint-Gobain loodi 350 aastat tagasi. Ettevõte on alati osanud kohaneda pidevalt muutuva turuga, pöörates suurt tähelepanu kvaliteedi le ning järgides säästva arengu põhimõtteid.

  lire la suite

 • Nissan Eestis

  Nissan on Eestis esindatud 90-ndatest aastatest alates, seega juba enne Renault grupiga ühinemist 1999. aastal. 2007. aastal lõi Nissan Nordic Europe Eestisse iseseisva filiaali asukohaga Osmussaare 10. Ruumid asuvad autoettevõttega Fakto Auto samas hoones ning filiaalil on veel 4 automüügi allüksust erinevates Eesti piirkondades.

  lire la suite

 • Sodexo lõunarestoran Eestis

  Sodexo asutati 1966. aastal Prantsusmaal Marseille’s Pierre Bellon’i poolt ning tänaseks on sellest saanud maailma juhtivaid elukvaliteeti parandavaid teenuseid osutav ettevõte. Viiekümne aastaga on Sodexo laienenud 80 riiki üle maailma, andes sealjuures tööd ligi 425 000 töötajale.

  lire la suite

 • Pernod Ricard on suuruselt teine veini- ja...

  Pernod Ricard on suuruselt teine veini- ja alkoholioperaator maailmas. Eesti turule sisenes ta aastal 1997 ja kuulub täna Eesti juhtivate alkoholioperaatorite hulka.Ettevõttes töötab 25 inimest, kelle professionaalsus ja lojaalsus on Pernod Ricardi grupi viinud kange alkoholi müüginumbritega absoluutsesse esirinda. Ettevõte domineerib Eesti turul tänu sellistele kaubamärkidele nagu Absolut, Chivas Regal ja Beefeater. Kuigi viin on Eesti jaoks traditsiooniline kange alkohol, on eestimaalased asunud tarbima ka eksootilisemaid jooke. Vastamaks tarbijate uuenevatele nõudmistele tõi Pernod Ricard mullu eesti turule aperitiivi Suze. Samuti on ettevõte tegus veinitarnija, varustades veiniga ligikaudu 40% toitlustusasutustest. Loomulikult ei puudu Eesti turult ka aniisiviinad. Tarbige mõõdukalt!

  lire la suite

 • SDA Golf : Ekvatoriaal-Guineast Tallinna ….

  Et kõigil oleks võimalik aastaringselt svingida isegi siis, kui õues paugub pakane. ..
  Just sellise hullumeelse ideega tuli välja Maxime Chardon, kui saabus 2013. aastal Eestisse. Golfimänedžeri diplomi ja Ekvatoriaal-Guineast kaasatoodud suure kogemustepagasiga varustatud Maxime Chardon otsustas laiendada ligipääsu golfile Eestis, kus golfiradasid võib kahe käe sõrmedel kokku lugeda.

  lire la suite

 • Adcash : edukus kui meeleseisund

  Kindlasti on paljud kuulnud selle mitmete tiitlitega pärjatud ja prantslase poolt juhitava Eesti ettevõtte nime. 2015. aastal pälvis Adcash konkurentsivõimelisima väike- ja keskettevõtte ning aasta uuendaja tiitlid.

  lire la suite

 • Swissôtel Tallinn – pärl hotellide hulgas

  Hotelli tegevjuht Bart Westerhout võõrustas Prantsuse kontserni Accorhôtels poolt hiljuti omandatud Swissôtel’is suursaadikut Claudia Delmas- Scherer’i ning tutvustas talle Café Swiss’is toimunud lõunasöögi käigus hotelli oleviku- ja tulevikuväljavaateid. Café Swiss pakub nii hotellikülastajatele kui äriinimestele kohaliku hõngu ja prantsuse nüansiga vürtsitatud roogasid värsketest, vahel isegi Prantsusmaalt tulnud toorainetest.

  lire la suite

 • Riviera : Prantsuse kõrgparfümeeria ja kosmeetika Eestis

  Prantsusmaalt Chantilly’st pärit Antoine Stecken saabus Eestisse 1992. aastal ning kuulub esimeste Eesti turust huvitunud prantslaste hulka.

  lire la suite

 • Frenchy - sõõm prantsuse hõngu

  Välisprantslaste eelistatuim ärivaldkond on tavapäraselt seotud toitlustusega. Eestis tegutseb paraku kõigest üks prantslasest omaniku ja peakokaga restoran. Telliskivi loomelinnakus asuva Frenchy omanik Gautier Le Masne tutvustas meile 4. novembril restorani ja selle töötajaid.

  lire la suite

 • Vinifood: vein tõelistele veinisõpradele

  Toitlustusvaldkonna järel on veinide import välismaal äritegevust arendavate Prantslaste hulgas teisel kohal. Suursaadik kohtus Olivier Baudrand’iga, kes tegeleb Eestis juba pikki aastaid prantsuse veini impordiga.

  lire la suite

ülesse